بهترین کولر گازی و اسپلیت های ایران: بررسی برند ال جی LG
معرفی و بررسی بهترین کولر گازی های برند ال جی – LG
مرداد ۵, ۱۳۹۶
بهترین کولرگازی های برند سامسونگ SAMSUNG
معرفی و بررسی بهترین کولرگازی های برند سامسونگ SAMSUNG
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶

ویژگی های مهم خرید داکت اسپلیت سقفی

خرید داکت اسپلیت های سقفی + ویژگی های ضروری قبل از خرید

خرید داکت اسپلیت های سقفی + ویژگی های ضروری قبل از خرید

داکت اسپلیت های سقفی‌ از جمله وسایل سرمایشی و یا گرمایشی (کولرگازی ، کولر آبی ، اسپلیت و یا هر وسیله دیگری ) هستند که عموماً به صورت افقی کانال‌کشی می‌شوند نکته‌ای که خیلی مهم است این است که در کانال‌کشی های عمودی به دلیل اختلاف فشار در ارتفاع‌های مختلف،  راندمان کلی سیستم سرمایشی یا گرمایشی تحت تأثیر قرار می‌گیرد ، اما در داکت اسپلیت های سقفی به دلیل اینکه عمده کانال‌کشی ها به صورت افقی صورت می‌گیرد در نتیجه راندمان کلی دستگاه به مراکز بالاتر از کانال‌کشی عمودی است. در داکت اسپلیت های سقفی ، کانال‌ها در بالای سقف کاذب ساختمان‌ها به صورت مخفی قرار گرفته و همین‌طور داکت اسپلیت نیز در همان جا به کانال‌ها متصل می‌شود ، هوای خنک و یا هوایی گرم توسط این کانال‌کشی و داکت اسپلیت به صورت کاملاً یکنواخت در واحدهای آپارتمانی و یا محیط‌های کاری و اداری توزیع می‌شود.

مایلید در مورد داکت اسپلیت ها و مزایا و معایب آنها نسبت به کولر گای گای یا اسپلیت های دیواری و همچنین چیلر و شوفاژ و سیستم های تهویه مطبوع و هواساز بدانید؟ پیشنهاد میکنیم این مطلب را مطالعه بفرمایید: داکت اسپلیت چیست؟ همه چیز در باره داکت اسپلیت های خانگی

اگر قصد خرید داکت اسپلیت را دارید، به مشخصات فنی بود قیمت این دستگاه توجه نمایید همچنین گارانتی و اصالت دستگاه یکی از ملاک‌های مهم خرید است که در نهایت تجربه خوبی از خرید ۱ وسیله سرمایشی و گرمایشی کارا را به شما خواهد بخشید در سایت مرجع و فروشگاهی ویراکو ،شما می‌توانید تمامی این مشخصات فنی به همراه قیمت‌های تضمین شده داکت اسپلیت های سقفی را ببینید. همچنین مشاورین ما در مجموعه ویراکو می‌توانند به خوبی راهنمای شما در زمینه خرید و یا مشاوره در خصوص ساخت و نصب پروژه‌های سرمایشی و گرمایشی و تهویه مطبوع کمک‌تان باشند و مشاوره دهند.

ما در این مطلب کوتاه قصد داریم از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های داکت اسپلیت های سقفی را برای شما بیان کنیم تا خرید بهتری داشته باشید:

 • در داکت اسپلیت های سقفی، امکان لوله‌کشی در متراژ های بالای ۳۰ متر نیز فراهم است بدین معنی که اگر فاصله بین بخش داخلی و بخش خارجی داکت اسپلیت حتی بیشتر از ۳۰ تا ۶۰ متر نیز برسد، این امکان فراهم است که بدون افت راندمان دستگاه لوله‌کشی مناسبی انجام گیرد .
 • با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های داکت اسپلیت سقفی این دستگاه یکی از محبوب‌ترین وسیله‌های سرمایشی است و در مناطق حاره‌ای که دمای هوا به بالای ۵۰ درجه نیز می‌رسد بخوبی استفاده می‌گردد.
 • همان طور که قبلاً هم اشاره شد این دستگاه ۱ وسیله دومنظوره است و در حالت گرمایشی ،با نصب کویل آبگرم به خوبی هوای گرم و تازه و سبک را وارد محیط زندگی و محل کار شما می‌کند .
 • داکت اسپلیت ها مجهز به انواع فیلترهای قابل شست‌وشو ، ضد قارچ و ضد حساسیت و آلرژی هستند ، تکنولوژی نانو به کار رفته در این فیلترها باعث شده است تا محیطی بسیار مطبوع برای شما ایجاد گردد.
 • یکی از امکانات و قابلیت‌های داکت اسپلیت سقفی استفاده از رنج سرمایشی و یا گرمایشی است ، داکت اسپلیت ها از تکنولوژی و بلوئرهای چند سرعته استفاده می‌کنند ، با این کار انعطاف‌پذیری سیستم بالا رفته و ظرفیت‌های سرمایشی و گرمایشی منعطفی را برای شما فراهم می‌کند.
 • یکی از برندهای پیشرو در زمینه تولید داکت اسپلیت های سقفی‌ برند معتبر و شناخته شده سامسونگ SAMSUNG می‌باشد ، جهت مشاهده جدیدترین قیمت‌ها و مشخصات فنی داکت اسپلیت های سقفی، می‌توانید از طریق منوی بالا قسمت داکت اسپلیت ها ویا لینک های زیر اقدام نمایید.
دیاگرام ساده ای از داکت اسپلیت سقفی در خانه و واحد مسکونی بدون برگشت هوای گرم

دیاگرام ساده ای از داکت اسپلیت سقفی در خانه و واحد مسکونی بدون برگشت هوای گرم

داکت اسپلیت سقفی و دیواری برای محیط کار و اداره

 • در بسیاری از وب سایت ها، ظرفیت‌هایی به صورت تخمینی و یا جداولی بر اساس متراژ های ساختمان و ظرفیت‌های مورد نیاز کولرهای گازی یا اسپلیت بیان شده است اما باید دانست که این اعداد تماماً تخمینی بوده و براساس موقعیت جغرافیایی میزان استفاده تعداد نفرات به موقعیت محل زندگی و یا محل کار شما نسبت به نور خورشید کاملاً متغیر است، پس بهتر است حتی‌الامکان از ۱ مشاور خبره کمک بگیرید .
 • نکته: همچنین می‌توانید به منظور تعیین ظرفیت داکت اسپلیت سامسونگ مورد نیاز پروژه خودتان آخرین پلان معماری واحدها و طبقات ساختمان خود را از طریق فکس و ایمیل برای کارشناسان ما در مجموعه ویراکو ارسال بفرمایید .
 • ( ارائه ظرفیت سرمایشی تخمینی برای داکت اسپلیت ) : در این بخش قصد داریم ظرفیت سرمایشی برای ۱ واحد آپارتمانی استاندارد را بیان کنیم؛ ویژگی‌های این واحد آپارتمانی به این صورت است که متراژ کل زیربنای آپارتمان ۳۵ تا ۴۰ متر مربع در موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی تهران قرار دارد و از طرف دیگر در طبقات وسط ساختمان (که در معرض تابش مستقیم نور خورشید به سطح در تابستان و همچنین سرمای سطح بام در زمستان نمی‌باشد ) قرار دارد .

در این واحد آپارتمانی به ازای هر ۳۵ تا ۴۰ متر مربع حدود ۱ تن تبرید (ظرفیت داکت اسپلیت ) در نظر گرفته می‌شود ( هر مترمربع فضای مفید حدودا ۴۰۰btu/hr  ). بنابراین اگر متراژ هر ۱ از واحدهای آپارتمانی شما بیشتر از ۱۲۰ متر مربع باشد، بهتر است برای هر واحد ۲ دستگاه داکت اسپلیت مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در نظر داشته باشید که هر ۱۲٬۰۰۰ btu معادل ۱ تن تبریز می‌باشد.

پیشنهاد میکنیم برای محاسبه دقیق تر ظرفیت کولر گازی خود این مطلب را مطالعه بفرمایید: کولر گازی چند هزار بخریم؟ محاسبه ظرفیت مناسب کولر گازی در ۳ دقیقه

 • برای آپارتمان‌های تا متراژ ۱۵۰ متر مربع نیز می‌توان از داکت اسپلیت های تک فاز ولی با برق ۳۲ آمپر (موجود در برخی برندها) استفاده نمود و نیازی به درخواست برق ۳ فاز از شرکت برق نمی‌باشد .
 • در صورتی که واحدهای آپارتمان شما حتی تا متراژ ۲۰۰ متر مربع باشند نیز می‌توانید با استفاده از برق تک فاز ولی ۵۰ آمپر، از داکت اسپلیت های تک فاز استفاده نمایید .
 • قوانینی که عمدتاً به‌صورت شنیده‌ها در سازمان نظام مهندسی بین مهندسین ردوبدل می‌شود به این صورت است که سازندگان برای واحدهای بالاتر از ۲۰۰ مترمربع موظف به اخذ برق ۳ فاز براساس بخشنامه شرکت توانیر می‌باشند.
 • یکی از نکاتی که بیشتر در بحث خرید داکت اسپلیت ها مورد توجه قرار می‌گیرند، بحث حجم هوادهی آنها می‌باشد . معمولاً به ازای هر ۱ تن ظرفیت داکت اسپلیت معادل ۴۰۰ CFM حجم هوادهی مناسب است. بدیهی است در صورت کمتر بودن حجم هوادهی ، میزان صدای داکت اسپلیت کمتر و در صورت بیشتر بودن این حجم هوادهی ، میزان صدای داکت اسپلیت بیشتر خواهد بود. البته در تکنولوژی‌های روز به کار رفته برندهایی همچون داکت اسپلیت های سامسونگ SAMSUNG و داکت اسپلیت های ال جی LG این مسئله بررسی و تقریباً حل شده است. از جمله مهم‌ترین تکنولوژی‌هایی که برای کاهش صدای داکت اسپلیت اندیشیده‌اند ، ایجاد ۱ زاویه ۱۵ درجه در پره‌های فن داکت اسپلیت می‌باشد. این انحنای ۱۵ درجه باعث می‌شود تا سطح هر دپره به صورت مستقیم با هوا برخورد نکرده و اصطکاک کمتری را برای سیستم ایجاد می‌کند و این باعث کاهش مصرف انرژی و همین طور کاهش صدای ناشی از آن دستگاه می‌باشد.
 • بعد از اینکه ظرفیت مورد نیاز داکت اسپلیت های سقفی خود را با کمک مشاورین تأسیسات تعیین کردیم ، باید محل قرارگیری این داکت اسپلیت ها را بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین کنیم . از جمله مهم‌ترین پارامترهای در نظر گرفته شده برای تعیین مکان داکت اسپلیت ها می‌توان به وجود سقف کاذب، امکان کانال‌کشی، امکان اجرای لوله‌های دستگاه تا بخش بیرونی داکت اسپلیت ، امکان اجرای لوله‌کشی آب گرم تا کویل گرمایش، مناسب‌ترین موقعیت نصب از نظر دمپ صدا (پلان جانمایی) و … اشاره کرد.
 • با توجه به سؤالات مکرر سازندگان واحدهای مسکونی در خصوص هزینه اجرای کانال‌های توزیع و برگشت هوای داخل واحدها و اجرای لوله‌های مسی بین داکت اسپلیت در بخش داخلی و پنل بیرونی ، به عنوان ۱ برآورد کلی می‌توان هزینه اجرای آنها را حدود ۲۰% تا ۳۰% از قیمت اولیه خرید داکت اسپلیت ها در نظر گرفت. ( البته این برآورد تخمینی است و به عوامل مختلفی مانند طول مسیر و فاصله بین پنل داخلی و خارجی و عوامل دیگر بستگی دارد )
 • نکته: شاید بیان این تذکر کمی خنده‌دار به نظر بیاید اما بسیاری از مشتریان ما این اشتباه را مرتکب شدند بنابراین تصمیم گرفتیم آن را با آن ۱ نکته در اینجا بیان کنیم: قبل از انتخاب و سفارش خرید هر ۱ از داکت اسپلیت های سقفی به موضوع تک فاز یا ۳ فاز بودن برق مورد نیاز آن و همچنین آمپر برق مصرفی آن با توجه به توان و مشخصات کنتور برق واحد خود دقت فرمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش داکت اسپلیت سامسونگ SAMSUNG

 • داکت اسپلیت سقفی سامسونگ SAMSUNG دارای ضمانت تعویض کمپرسور و گارانتی قطعات فنی توسط کارت ضمانت سام سرویس می‌باشد، معمولاً تولید و مونتاژ داکت اسپلیت های سامسونگ SAMSUNG در کشور کره انجام می‌پذیرد.

در سایت کولرگازی و داکت اسپلیت ویراکو ،مشخصات فنی و قیمت‌های تضمین شده انواع داکت اسپلیت های سقفی سامسونگ SAMSUNG با گارانتی اصلی، جهت ایجاد تجربه خوبی از خرید بهینه و هوشمند شما عزیزان ارائه گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *